כותבים עלינו

כותרת

"מ-0 ל-93..."

לפרויקט עזריאלי: תודה, תודה על זה שמציון 0 הגעתי ל-93. תודה על זה שאתם עוזרים לנו ותומכים בנו. אני חושבת שהפרויקט עזר לי מאוד מבחינת הלימודים ומבחינת הציונים, הפרויקט עזר לי לאהוב את כל המקצועות שיש בבית הספר שלי. ולפי דעתי אם לא היה את הפרויקט הזה לא הייתי במצב שאני בו עכשיו.

"אנחנו לוקחים את זה כמתנה..."

תודה, אנחנו מאוד אוהבים את עזריאלי,הוא עוזר לנו מאוד. אנו מרגישים שהשתפרנו בלימודים,בכיתות יותר קטנות לא למדנו כמו שאנו לומדים עכשיו. כיף לנו הכול! יש ילדים שיגידו מה?! עד שש בערב? אנחנו נמות! אבל בשבילנו אנחנו לוקחים את זה כמתנה.. להישאר עם הילדים בכיתה עד שש בערב זה פשוט נהדר! אז באמת תודה, פרי ועדן.

"מבצע לימודי מייגע שהיה מלא חווית הצלחה..."

תודה  על יום קסום אותו הענקת לנו לאחר מבצע לימודי מייגע שהיה מלא חוויות הצלחה . תודה שנתת לנו את ההזדמנות לנסוע לחרמון וליהנות מיופיו . ישר כוח תבורך ויבורכו כל השותפים , יהי רצון שתקוים בכם האמרה הידועה , "כל העוסקים בצורכי ציבור, הקב"ה ישלם שכרם" בהוקרה והערכה רבה תלמיד כיתה ט -2 עזריאלי, קהילה חינוכית אמי"ת עכו.

"חיכיתי כל הזמן לימי שני רביעי וחמישי..."

לצוות מכון עזריאלי.. אני רוצה להודות לכם על תרומתכם על ההשקעה בנו בכל התלמידים,תודה רבה לכם... עזרתם לנו המון ולקחנו חלק גדול מהפרויקט תודה לרינה,מאיה,אורנה,יעל,עדי.. אני בשמי,נורא נהניתי מהפרויקט חיכיתי כל הזמן לימי שני רביעי וחמישי.. ותמיד נהניתי להישאר וללמוד. אני רוצה להגיד לכם לכל הצוות המון המון תודה... אפילו התודה הזאת לא מספיקה לכם.. התלמידה רינה.

"ביתי למדה להעריך את עצמה ולהאמין בעצמה..."

ברצוני להודות ולברך אתכם על פעילות מבורכת זו, ביתי למדה להעריך את עצמה ולהאמין בעצמה וכך היא מצליחה ולרבקה תודה על העזרה והתמיכה בביתי, תבורכו על פעילותכם וכן ירבו כמותכם, אמא מבאר-שבע.

"וכמו תינוקות, צעד אחר צעד, הגיעו לתוצאות הטובות..."

עזרתך הנדיבה בתוכנית עזריאלי, עזרה גם לו וגם לי, לפעמים ניתנת הזדמנות נדירה, וצריך לקפוץ אל המטרה, שרה תודה לך על הנדיבות המסירות והנתינה, על שיתוף פעולה והבנה, וכמו תינוקות, צעד אחר צעד הגיעו לתוצאות טובות, המשיכי להיות מקצועית כמו שאת, ותודה גדולה על שנתת. משפחת קקון.

"ממאה אחוז התנגדות, למבחנים של תשעים ומאה..."

דבר ראשון תודה על הרצון הטוב והנכונות לעזור במקום שאפשר לעזור. המקרה שלי בני ה התחיל מ 100%- התנגדות, קיטורים ובכי למבחנים של 100 ו- 90 התקדמות, והתחלה של מצב שבו הוא מאמין בעצמו שהוא לא כל כך טיפש ולמעשה יש בו הרבה יותר ממה שהוא האמין, תודה רבה על הכול! אבא של יוסי.

"אני רואה בשינוי העצום שחל בקארין, כיום היא רואה בהשכלה כמשאב בהישג יד..."

לכל צוות פרויקט עזריאלי. למרות שמכתבי זה לא יכול לבטא את התודה הראויה לכל מה שהיוויתם לביתי, מילים הם הכלי היחיד שנותר לי לביטוי רחשי ליבי. בראש ובראשונה, אני רוצה להודות לביתי קארין שהשתתפה בפרויקט והשקיעה בו מאמצים אדירים, יישר כוחך. בעיקר, ברצוני להודות לכם על העזרה בלימודים, ההשקעה האישית האדירה המשאבים הרבים והיחס האישי, בתור אמא אני רואה בשינוי העצום שחל בקארין כיום היא רואה בהשכלה כמשאב בהישג יד ונעה קדימה בביטחון עצמי תוך שאיפה למצוינות והשגיות לעבר עתיד טוב יותר וכל זה בעזרתם באמונתכם ועידודכם. בהוקרה רבה והמון אהבה ז'קלין בינסטי אמא של קרין.

"ההתנהגות שלי השתנתה מקצה לקצה..."

לפני שהגעתי להעצמה חינוכית הידע במתמטיקה לא היה כל- כך טוב. עד שהתחיל הפרוייקט ואז
לקחתי את עצמי בידיים והתקדמתי יפה.
ההתנהגות שלי השתנתה מקצה לקצה, הביטחון העצמי ואיך לשלוט בדברים שאני יודעת איך
להביע אותם.
הלמידה שלי התקדמה מאוד.
הלמידה תרמה לי ומאוד שיפרה את הלמידה שלי בכל מיני מקומות, היא גם תרמה לביטחון
העצמי שלי ואיך לא להילחץ מדברים.
בברכה רבה ותודה! 

"רק בזכות התכנית אני בין הטובים בכיתה"

אני רוצה להודות לתכנית עזריאלי. לפני כמה שנים הייתי חלש בחשבון ובהבעה. רק בזכות התכנית אני בין הטובים בכיתה. שנה שעברה קיבלתי במבחן המסכם של כל התכנית 98 בחשבון. אני וכל הילדים רוצים להודות מכל הלב , בתודה יצחק סולומון.

"התכנית תורמת לי בכל התחומים"

לפני שהגעתי להעצמה חינוכית לא הייתי הכי משקיענית בכיתה, לאחר כמה זמן התחלתי להשתנות, להשתלב יותר בכיתה ולשוט יותר בחומר. הציונים במתמטיקה שלי עלו מאוד ל-90 ו-100, החוצפה שלי וההתנהגות שלי השתנתה מקצה לקצה. התוכנית תורמת לי בכל התחומים הלימודיים וההתנהגותיים. נטלי דמרי.

"פעילות מכון עזריאלי מחוז צפון "

אבקש להביע את הערכתי הרבה לעבודה המקצועית המתבצעת על ידכם בבתי הספר בצפון. שיתוף הפעולה עם מתכללי שח"ר והפיקוח הכולל יש בהם כדי לקדם ולהביא להישגים רבים וטובים את תלמידנו. ישר כוח והמשך עשייה פורייה. עדנה נודלמן, ממונה מחוזית אגף שח"ר

"אנו רואים בתכנית מענה חיוני ואיכותי לתלמידים "

התכנית מתקיימת בעיר נצרת עלית בהובלת רכז עירוני, איש צוות אגף החינוך, ולכך ערך מוסף גבוה ביכולת תכלול התכנית במערך חינוכי שלם. לתכנית הישגים בולטים כגון: יעילות המרתונים האינטנסיביים מוכחת בשיפור ציונים, התכנית כולה הובילה לשיבוץ תלמידים בוגרי עזריאלי בכתת מצויינות ולעלייה בהקבצות. הרכזים הבית ספריים מעורבים פעילים במערך הפדגוגי הבית ספרי ושותפים לישיבות פדגוגיות. הנהלת ביה"ס מעריכה אותם ורואה בהם חלק בלתי נפרד מסגל בית הספר. התכנית בנצרת עלית פעלה רבות ביצירת מעורבות חברתית קהילתית תוך הגברת הזיקה והשייכות לעיר ובכך ענתה על יעד מרכזי בעבודה המערכתית- חינוכית. אנו רואים בתכנית מענה חיוני ואיכותי לתלמידים בסכנת נשירה סמויה וגלויה ומצפים להמשך שיתוף פעולה פורה בין העיר לבין התכנית. בוריס ברודסקי, מנהל אגף החינוך ונתנאל טוויטו, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, נצרת עלית  

"תודה למנחים, רכזים, מדריכים שבלעדיהם כל זה לא היה קורה"

ברצוני להודות לך על תרומתך למימוש תוכנית מצוינת זו בתוך כתלי בי"ס. התלמידים, שהם רובם ככולם חסרי אמונה בעצמם ובעלי פערים לימודיים רבים, זכו לחוויה איכותית ומעצימה. ראינו את התלמידים מתפתחים וצומחים לימודית וחברתית, התוכנית בהחלט עושה זאת ומתאימה לתלמידים שלנו. תודה רבה על ההזדמנות לאפשר לכל תלמיד ותלמידה להתקדם ולהכיר ביכולות שלו/שלה. הפעילות החברתית ראויה ותואמת את צרכי התלמידים. פשוט מוצלח!!! תודה למנחים, רכזים, מדריכים שבלעדיהם כל זה לא היה קורה. אילנה חנני- מנהלת חט"ב, תיכון חדש דרכא בת ים וצוות בי"ס כולו.

"בהתחלה לא הייתי בטוחה שאצליח ..."

התכנית עזרה לי נורא מתמט' והשפיעה עלי לטובה וזה עוזר נורא בלימודים ובהכלאני מתקדמת טוב ואני מתחילה לקבל ציונים טובים 90,100 , ההתנהגות שלי עכשיו יותר טובה ואני לומדת יותר טוב. הסדנאות עזרו להבין יותר טוב וגם  לעזור לאחרים. וגם עוזר לי להבין שלא רק בחשבון צריך להשקיע אלא גם במקצועות אחרות. אני בהתחלה לא הייתי בטוחה שאני יצליח, אבל לבסוף אני כן... אלינור 

"הדימוי העצמי שלי עלה ואני מרגישה הרבה ביטחון... "

אני רוצה להגיד לכם תודה על העזרה שאתם נותנים לנו ושהתכנית עזרה לי מאוד ואני מודה לכם מקרב לבהשפיעה עלי לטובה בזה שאני מצליחה במתמטיקה ועוד הרבה מקצועות שאני למדתי. ההתנהגות שלי השתפרה מאוד, מלמדים אותנו להתנהג. כן, אני לומדת יותר טוב בהרבה, אם מותר לי להגיד...אני מצליחה כעת במקצועות שלמדנו גם במקצועות אחרים וגם בהתנהגות. הדימוי העצמי שלי עלה ואני מרגישה הרבה ביטחון במקצועות האלו ובעוד הרבה וזה עזר לי מאוד. ההתייחסות לשיעורי בית השתפר מאוד מאוד ואני גם מציינת שאנחנו גם מכייפים בתכנית הזאתתודה רבה ותמשיכו  לעזור גם לאחרים שזקוקים לזה. אתי ברטה

"תכנית עזריאלי פרצה את הדרך...."

תכנית עזריאלי הפועלת בשלוש חטיבות ביניים בנתיבות שינתה מקצה לקצה את תפיסת התלמידים שהוגדרו כ"תת משיגים", והופנו לתכנית. התכנית הצליחה גם לשנות את גישתם ותפיסתם של המורים ושל ההורים, בכך שיצרה יחסי אמון בינה לבין התלמידים, המורים וההורים.

בעבודה עקבית מלאת אמונה ביכולתם לשנות, הצליחו נציגי התכנית לשנות את הרגלי הלמידה של התלמידים. בוגרי בתי ספר יסודיים אלה, שחוו כישלונות לימודיים חוזרים ונשנים ולכאורה, עתידם הלימודי היה "ברור", שינו במהלך התכנית את התייחסותם ללימודים. בוגרי שתי חטיבות הביניים הממלכתיות דתיות (בנים ובנות) שסיימו את שלוש השנים בתכנית, לא הפסיקו להתפעל ולשבח את המהלכים שהובילו אותם להיות מסוגלים להשתלב בכיתות שמובילות לתעודת בגרות בתום לימודיהם בחטיבה העליונה.

הפעילות החברתית שהתלמידים נדרשים לה כחלק מתהליך הלמידה ברשת, תורמת להם ובאמצעותה הם יכולים לתת לצד מה שהם מקבלים.

המורים והנהלות בתי הספר שינו את התייחסותם לתלמידים בעקבות התנסותם בתכנית ולא זאת בלבד, הם אימצו בשיעוריהם את העקרונות והשיטות שננקטות בתכנית.

הורי התלמידים שעד כה נמנעו מלהגיע לבתי הספר באופן סדיר ושוטף, השתתפו באופן עקבי בגל סדנאות ההורים שהתקיימו במהלך שנות הלימודים תוך שהם מגלים עניין ותומכים בילידיהם כפי שרצינו וציפינו שיהיה.

העובדה שכמה פעמים בשבוע, נשארו התלמידים על לשעה 18 בבית הספר, מלמדת יותר מכל על ההכרה בחשיבות הלמידה שהוטמעה בהם.

תכנית עזריאלי פרצה את הדרך בכך שאפשרה ומאפשרת לתלמידים ולצוותי ההוראה להתנסות בתהליך חינוכי "אחר" והתוצאות הלימודיות והחברתיות מוכיחות זאת. ד"ר יוחנן דורון, ראש מנהל החינוך, עיריית נתיבות

"אתה חשוב, משמעותי ואכפת לנו ממך...."

תכנית עזריאלי, מעניקה לתלמידים המשתתפים בה מערכת תמיכה לימודית ,ערכית, מעצימה ומגוונת ההולמת במדויק את הצרכים שלהם ,של הוריהם ושל המערכת החינוכית המקומית.

אנו מכירים תכניות לקידום הישגים, תגבור ואפילו העשרה , אך ייחודיותה וחשיבותה של תכנית עזריאלי בנותנה מענה הוליסטי לכל משתתף .

התכנית מעניקה למשתתפים בה :סיוע לימודי בצד תמיכה רגשית , חיזוק ערכי שייכות ,ציונות ומורשת ,חיבור לקהילה ותרומה לחברה .התכנית גם עושה בהכשרת ההורים להתמודדות טובה יותר עם ילדיהם במהלך גיל ההתבגרות ואף מכשירה את המורים המלווים את התלמידים לשמש עבורם מורי דרך ומאמנים  להתמודדות עם האתגרים הצפויים להם.

התכנית נמשכת שלוש שנים - פרק זמן משמעותי המאפשר בחינה, מעקב ובחינת תוצאות וכבר עכשיו ניתן לדבר עליה במושגי הצלחה ושינוי של ממש.

ערכה של התכנית - בתחושת היציבות והמשענת שהיא מעניקה לתלמיד בבחינת "את/ה חשוב/ה , משמעותי/ת ואכפת לנו ממך". 

אברהם דהרי, ראש עיריית קריית גת 

"תרומה מכרעת לשוויון חברתי..."

תוכנית עזריאלי מופעלת בבית ספרינו 6 שנים לשמחתנו הרבה, ומעניקה מענה הוליסטי לתלמידים המתקשים. התוכנית כוללת מערך תמיכה במקצועות הליבה: אנגלית, מתמטיקה ועברית  בקבוצות קטנות בנוסף, ניתן הדגש לפעילויות חברתיות, סיורים, כחלק אינטגרלי מהתוכנית. כמו כן, יש סדנאות להורים – שזה הדובדבן שבקצפת - ההורים רוכשים כלים להתמודדות עם קשיי היום יום והקשר עם ילדם. רק בשילוב כל הגורמים שציינתי לעיל אפשר להצעיד את התלמידים קדימה, לצמצם את הפערים הלימודיים שלהם, לחזק את החברות בין התלמידים וגם את הקשר שלהם עם הוריהם בגיל כל כך משמעותי ומאתגר, גיל ההתבגרות.

לתוכנית תרומה מכרעת לשוויון חברתי, התוכנית מהווה קרש קפיצה לשוויון ההזדמנות. רוב התלמידים שהתחילו את התוכנית בכיתה ז' משתבצים בחט"ע במסלולים שיאפשרו להם להגיע לתעודת בגרות איכותית.

צוות עזריאלי, החל ממאיר אביטן ואבישי גרינשפן, מנהלי האזורים והישובים, המטה והבעלים, עושים ימים כלילות להצלחת התוכנית, הם זמינים, בכל עת מבקרים בבית הספר מייעצים, משדרגים ומשקיעם מאמצים רבים מכל הלב לרווחת התלמידים, ועל כך תודתנו.

רונית בן שלום, מנהלת חט"ב חשמונאים- בת ים